Hudson River Wind Meditations (2007) is het twintigste en laatste album van Lou Reed. Het album is een verzameling meditatieve muziek om lichaam en geest te ontspannen. De omslagfoto is ook van Reed.
Reed beoefende yoga, meditatie en tai chi. Eind jaren ‘70 begon hij met tai chi om van zijn drankprobleem af te komen en zijn lichaam te versterken. Het was logisch dat zijn twee passies (muziek en meditatie) zich op een bepaald moment met elkaar zouden verbinden. In 2007 deelde hij zijn meditatieve muziek, die hij aanvankelijk maakte voor persoonlijk gebruik, met zijn fans via het album Hudson River Wind Meditations. «De geluiden trokken je onmiddellijk mee in een innerlijke stroom van bewustzijn. Er gebeurde iets met de muziek, maar tegelijkertijd gebeurde er iets in jezelf. Toen Lou begon te bewegen met de yogahoudingen en zijn ademhaling begon te verdiepen, bewogen de geluiden van Hudson River Wind Meditations met hem mee. » (Eddie Stern, yogaleraar van Lou Reed).
I first composed this music…to play in the background of life—to replace the everyday cacophony with new and ordered sounds of an unpredictable nature.
Introduction in The album’s original release
Luister hier naar dit album.

Lees ook:
- Caroline Pauwels over meditatie…
- Yuval Noah Harari over meditatie…
- Ruth Ozeki over meditatie…
- Paul Mc Cartney over yoga & meditatie
- Rosa Parks, yoga & meditatie…
- Lou Reed en zijn meditatie album
- Chibi Ichigo over yoga en meditatie
- Tintin (Kuifje) en yoga
- Simone Biles, Naomi Osaka en mentaal welzijn
- David Lynch en transcendente meditatie
- Sting, yoga en meditatie
- « Als ge uw horizon verbreedt, dan komt de hemel dichterbij. » – Zwangere Guy
11 gedachten over “Lou Reed en zijn meditatie album”